Inteligentne MŚP dla Przemysłu 4.0

Podręcznik dla przedsiębiorców z województwa mazowieckiego planujących wprowadzenie zmian w organizacji uwzględniających elementy Przemysłu 4.0

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie stworzył podręcznik dla przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, planujących wprowadzenie zmian w organizacji uwzględniających elementy Przemysłu 4.0. Podręcznik jest efektem wzajemnego uczenia się i wymiany doświadczeń w ramach projektu SMARTY - Smart SMEs for Industry 4.0 w ramach programu Interreg Europa.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podręcznikiem, którego celem jest przybliżenie aspektów związanych z kompetencjami przyszłości oraz Przemysłem 4.0. Publikacja ma za zadanie umożliwić przedsiębiorcom dokonanie samooceny pod względem stopnia zaawansowania stosowania technologii cyfrowej w swojej działalności biznesowej, a także ułatwienie przygotowania wysokiej jakości projektów w zakresie cyfryzacji.

Mamy nadzieję, że podręcznik będzie podpowiedzią dla małych i średnich przedsiębiorstw - w którym kierunku rozwijać swoją działalność - oraz zachęci do wprowadzania ulepszeń.