„Zmiana właścicieli w biznesie – jednoosobowa działalność gospodarcza i spółki” - webinarium

Zegar 30.09.2022    08:22

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A wraz z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. zapraszają na webinar poświęcony tematyce sukcesji i związaną z nią zmianą właścicieli w przedsiębiorstwie. Gościem wydarzenia, a zarazem głównym prelegentem będzie Dr Małgorzata Rejmer z Kancelarii Finansowej LEX Sp. z o.o.

Minęło ponad 30 lat od chwili, gdy zmienił się kurs polityczny i gospodarczy Polski. To wówczas powstało wiele firm, które z powodzeniem zdały egzamin z biznesowej dojrzałości. Dzisiaj stają przed równie poważnym wyzwaniem, jak przeprowadzić zmiany właścicielskie w swoich firmach, aby zapewnić im dalszy rozwój, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo prawne i finansowe założyciela i jego najbliższych.

Uczestnicy webinaru dowiedzą się:

  • na czym polega zmiana właścicielska?
  • czy darowizna lub sprzedaż przedsiębiorstwa jest rozwiązaniem problemu?
  • jakie są skutki darowizny przedsiębiorstwa?
  • czym jest strukturyzacja właścicielska?
  • z jakich rozwiązań prawnych i organizacyjnych warto skorzystać, aby zapewnić firmie "nieśmiertelność" i dalszy rozwój?
  • jakie wsparcie oferuje Agencja Rozwoju Przemysłu w ramach kompleksowej strategii finansowania z uwzględnieniem wpływu zmiany właścicieli w przedsiębiorstwie;
  • o ofercie ARP S.A. dla przedsiębiorców.

W ramach wydarzenia planowana jest także sesja pytań i odpowiedzi.

Termin: 4 października 2022 r. (wtorek), godzina 10:00

Miejsce: platforma do wideokonferencji ZOOM

 

Webinarium poprowadzą:

Małgorzata Rejmer – dr nauk prawnych, specjalista w zakresie nauk prawa cywilnego, w szczególności prawa spadkowego i handlowego. Autorka rozprawy na temat sukcesji przedsiębiorstwa w polskim systemie prawnym. Praktyk zajmujący się kompleksową obsługą przedsiębiorców. Osobiście opracowała koncepcję oraz efektywnie wdrożyła plany przekształcenia w ponad 200 firmach w Polsce. Aktywnie doradza klientom w zakresie rozrządzeń testamentowych. Wykładowca studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej.

 

Renata Pomorska-Grzechnik – Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Warszawie ARP S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie bankowości korporacyjnej oraz we współpracy z przedsiębiorstwami (MŚP). Ekspert w zakresie zarządzania sprzedażą, wdrażania rozwiązań dla klienta firmowego oraz optymalizacji procesów biznesowych.

 

Beata Janczak - Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Lublinie Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Od ponad 20 lat związana z sektorem finansowym. Prawnik z wykształcenia i pasji. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży oraz zarządzaniu. Współtwórczyni i pomysłodawczyni wielu projektów w zakresie wsparcia przedsiębiorców. Na co dzień współpracuje i wraz z instytucjami otoczenia biznesu na rzecz sektora MŚP. Absolwentka studiów podyplomowych DBA oraz MBA.

 

WAŻNE!

  1. Udział w spotkaniu możliwy jest po wcześniejszej rejestracji: REJESTRACJA
  2. Link do spotkania na platformie ZOOM zostanie przesłany na adres e-mail podany przez Państwa w formularzu rejestracyjnym.

 

O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na stronie www.arp.pl, www.armsa.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.

 

Zapraszamy na rozmowy o sukcesji z sukcesem. Do zobaczenia!