Zaprosznie na Europejską Radę ds. Innowacyjności

Zegar 26.04.2019    13:48

7 maja 2019 r. w hotelu Novotel Warszawa Centrum

 

W imieniu Komisji Europejskiej,  Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE serdecznie zaprasza na konferencję „EIC Roadshow Warsaw”, która odbędzie się 7 maja 2019 r. w hotelu Novotel Warszawa Centrum, ul. Marszałkowska 94/98 w Warszawie.

Celem wydarzenia będzie zaprezentowanie przedstawicielom polskiego biznesu, administracji publicznej i samorządowej oraz wszystkim zainteresowanym nowej koncepcji i oferty Europejskiej Rady ds. Innowacji.

Europejska Rada ds. Innowacji (European Innovation Council – EIC) to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma wspierać najbardziej obiecujących europejskich innowatorów: przedsiębiorców z małych i średnich firm oraz naukowców w realizowaniu ich projektów. Przeznaczone zostaną na to środki z Horyzontu 2020.

Rada jest obecnie w fazie pilotażowej i jest punktem kompleksowej obsługi dla wprowadzania innowacji z laboratoriów na rynek. Ma również za zadanie pomóc podmiotom rozpoczynającym działalność gospodarczą oraz małym i średnim przedsiębiorstwom w rozwijaniu ich pomysłów na większą skalę.

Zapewnia bezpośrednie wsparcie dla innowatorów poprzez dwa główne instrumenty finansowania: PATHFINDER – dla wczesnych etapów prac B+R i ACCELERATOR – dla etapu prac rozwojowych oraz wprowadzania na rynek. Działalność ta będzie uzupełnieniem prac Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT).

Cele i założenia dotyczące poszczególnych instrumentów EIC przedstawią Państwu goście z Komisji Europejskiej: Kinga Stanisławska, członkini grupy wysokiego szczebla ds. EIC, Patrick Child, zastępca dyrektora DG RTD, Timo Hallantie (Research Executive Agency), Grzegorz Ambroziewicz (EASME) i Katarzyna Jakimowicz (DG RTD).

Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań przedstawicielom KE.

Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski.

W celu wzięcia udziału należy zarejestrować się na stronie organizatora.

Wydarzenie jest organizowane przez Komisję Europejską, Przedstawicielstwo KE w Warszawie oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Serdecznie zapraszamy!