Innowacyjne startupy Mazowsza wybrane!

Zegar 24.05.2018    12:43

Poznaliśmy laureatów konkursu "Startuj z Mazowsza"! Nowoczesna szczepionka redukująca skażenia środowiska, dom niskoenergetyczny, pionierskie narzędzia dla sprzedawców produktów cyfrowych  czy innowacyjne rozwiązanie z zakresu księgowości - to jedne z wielu projektów, które zostały docenione przez kapitułę konkursu.

Do konkursu mogły zgłaszać się młode firmy, działające na terenie województwa mazowieckiego nie mniej niż rok i nie więcej niż trzy lata, mogące pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami, produktami bądź usługami. Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Finalnie spośród 19 zgłoszeń kapituła konkursu wytypowała czterech laureatów. Podczas konferencji podsumowującej dyplomy odebrały równiez startupy, które zaprezentowały sie podczas II etapu oceny.

Konferencję otworzył Wiesław Raboszuk - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.


Rozpoczęcie konferencji (fot. Karol Stańczak).

Adrian Migoń - przewodniczący komisji oceniającej dokonał podsumowania jej prac oraz opowiedział o najciekawszych startupach, które wzięły udział w konkursie.

 Podsumowanie prac komisji oceniającej i kapituły konkursu (fot. Karol Stańczak).

Zdobywcą I miejsca (nagroda w wysokości 20 tys. zł) została firma BACTrem sp. z o.o. za opatentowaną szczepionkę bioremediacyjną oraz produkty i usługi, które umożliwiają prowadzenie prac związanych z oczyszczaniem środowiska ze skażeń substancjami ropopochodnymi i metalami ciężkimi.

Wręczenie nagród - I miejsce (fot. Karol Stańczak).

Laureatem II miejsca (nagroda w wys. 15 tys. zł) została z kolei firma Solace sp. z o.o. za stworzenie całorocznego domu, który generuje więcej energii niż zużywa. Ponadto wszystkie jego elementy są złożone i spakowane w jednym kontenerze, w którym trafiają do nowego właściciela.

Wręczenie nagród - II miejsce (fot. Karol Stańczak).

III miejsce (nagroda w wys. 10 tys. zł) zajęła firma CODEPEAK.PL za platformę umożliwiającą użytkownikom integrowanie zakupów internetowych w różnych platformach e-Commerce. Rozwiązanie to pozwala na natychmiastową wysyłkę cyfrowego produktu lub klucza licencyjnego po dokonaniu płatności.


Wręczenie nagród - III miejsce (fot. Karol Stańczak).

Kapituła postanowiła również przyznać jedno wyróżnienie. Otrzymała je firma Scanye Sp. z o.o. za rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, które pozwalają zredukować czas pracy przy księgowaniu i opłacaniu faktur, archiwizacji dokumentów oraz innych powiązanych procesów.

Wręczenie nagród - wyróżnienie (fot. Karol Stańczak).

Startupom, które zakwalifikowały sie do II etapu konkursu, dyplomy wręczył Marcin Wajda - Dyrektor Departamentu Rozowju Regionalnego i Funduszy Europejskich.

Wręczenie nagród - startupy - II etap oceny (fot. Karol Stańczak).

Nagrody finansowe to nie wszystko. Oprócz tego nagrodzone startupy mogą liczyć bezpłatne warsztaty edykacyjne, konsultacje prawne i księgowe, doradztwo biznesowe, udział w miejskim programie akceleracyjnym #Warsaw booster'18. Dodatkowe nagrody ufundowali partnerzy konkrusu: Orange Polska SA, Fundacja JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska Sp. J., Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny i Urząd m.st. Warszawy.

Partnerzy konkursu (fot. Karol Stańczak).

Konferencję zamknął Michał Olszewski - Z-ca Prezydenta m. st. Warszawy.

Zakończenie konferencji (fot. Karol Stańczak).

Gratulacje dla wszystkich laureatów!

Laureaci, partnerzy i organizatorzy (fot. Karol Stańczak).