Wizyta studyjna w Walii

Ostatnim przystankiem wirtualnych wizyt partnerów projektu COHES3ION był region Walii. Wizyt odbyła się 9 grudnia 2020 r., a uczesnicy zapoznali się z dobrymi praktykami pracy mającymi miejsce w całym regionie.

Na spotkaniu zaprezentowano praktyki:

1) Small Business Research Initiative (SBRI) Centre of Excellence - centrum współpracuje z organami sektora publicznego w celu identyfikacji wyzwań zdrowotnych, w przypadku których nie ma rozwiązania, zaprasza firmy do współpracy w celu opracowania innowacyjnych pomysłów i rozwiązań.

2) Tech Valleys Initiative - program tworzy idealne środowisko dla inteligentnych, szybko myślących branż, które zmieniają nasz sposób życia i pracy. Od setek lat jest to potęga przemysłowa, produkująca węgiel i stal, które napędzały i budowały współczesny świat. Obecnie Doliny czekają na kolejne rewolucje przemysłowe. Region staje się wylęgarnią zaawansowanych technologii do opracowywania nowych technologii i zaawansowanej produkcji.

3) Cardiff Capital Region (CCR) - mający na celu spowodowanie znacznego wzrostu gospodarczego w regionie poprzez inwestycje, podnoszenie kwalifikacji oraz lepszą łączność fizyczną i cyfrową.