O skutecznym startowaniu w przetargach Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zegar 11.12.2018    09:51

Relacja z warsztatów dla przedsiębiorców sektora kosmicznego.

5, 7 i 10 grudnia w Warszawie miały miejsce bezpłatne warsztaty poświęcone standardom ECSS, które są stosowane w przetargach Europejskiej Agencji Kosmicznej(ESA). Do udziału zaproszeni byli nie tylko przedsiębiorcy którzy są już obecni w sektorze kosmicznym, ale również ci chcący wejść na ten rynek.

Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wyszukiwać interesujące ich informacje o danym standardzie, szacować koszty projektów oraz na co należy uważać przy składaniu wniosku do ESA. Warsztaty prowadzone były przez ekspertów i składały się z wykładu oraz praktycznych ćwiczeń. Przedsiębiorcy mogli również poznać odpowiedzi na frapujące ich pytania, a także poznać proces uzyskiwania dotacji z ESA od praktycznej strony. Warsztaty były również okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów.

Ponieważ do wydarzenia zaproszeni byli przedsiębiorcy biegli w tej tematyce i ci chcący dopiero wejść na ten rynek odbyły się trzy warsztaty, każdy sprofilowany do poziomu odbiorców:

  • 5 grudnia, dla firm planujących rozwijać i sprzedawać produkty stosowane w infrastrukturze naziemnej oraz projektach „upstreamowych”
  • 7 grudnia, dla firm już działających w sektorze kosmicznym, chcących brać udział w przetargach ESA
  • 10 grudnia, dla firm spoza sektora kosmicznego, planujących wejście w tę branżę