Nabory do Turnieju Innowacji Społecznych rozpoczęte!

Zegar 04.02.2019    13:19

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Instytutu Europejski Bank Inwestycji.

 

 

Instytut Europejski Bank Inwestycji rozpoczął nabór do kolejnej edycji konkursu „The Social Innovation Tournament”(pol. Turniej Innowacji Społecznych). Do wzięcia udziału są zaproszeni przedsiębiorcy działający w obszarze innowacji społecznych, których działania przyczyniają się do rozwoju społecznego, etycznego, bądź środowiskowego.

Jest o co walczyć- uczestnicy zmierzą się o nagrody w kategoriach ogólnej i specjalnej, gdzie w każdej za pierwsze i drugie miejsce można zdobyć kolejno 50 tys. i 20 tys. EURO. W tym roku kategoria specjalna będzie przyznawana projektom zajmującym się zrównoważoną konsumpcją i zrównoważoną produkcją (w tym gospodarka Obiegu Zamkniętego).

Co więcej, do zdobycia jest uczestnictwo w portugalskim inkubatorze IRIS(Incubadora Regional de Inovação Social) oraz dla dwóch projektów wzięcie udziału we francuskim programie przedsiębiorstw społecznych INSEAD.

Konkurs będzie składał się z dwóch rund, do rundy finałowej jury złożone z ekspertów wyłoni 15 projektów. Finaliści będą mogli wziąć udział w wyjeździe podczas którego wezmą udział w warsztatach i będą mogli skorzystać z pomocy mentorów. Ponadto, wszyscy finaliści zostaną wyróżnienie członkostwem w SIT Alumni Network- zrzeszeniu najlepszych przedsiębiorców ze wszystkich edycji konkursu, które organizuje szkolenia i programy grantowe dla członków.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 7 marca za pomocą wiadomości e-mail. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w Dublinie (Irlandia). Więcej informacji na stronie organizatora konkursu TUTAJ.