Misja gospodarcza polskiego sektora kosmicznego do Kanady

Zegar 19.02.2019    14:31

Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych rozpoczął rekrutację na misję polskiego sektora kosmicznego do Kanady, która planowana jest w dniach 15–18 kwietnia 2019 r.

Poza firmami sektora kosmicznego program tegorocznego wydarzenia zostanie rozszerzony o przedsięwzięcia związane z sektorem lotniczym, m.in. targi Aero Mart (które dotyczą szerszych ram, niż tylko jedynie działalności kosmicznej) oraz wizytę w firmie Magellan (której oddział w Toronto zaangażowany jest w większym stopniu w sektor lotniczy niż kosmiczny).

Najważniejszym wydarzeniem misji będą targi Aero Mart w Montrealu, w których nasi przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział współpracując na stoisku wystawienniczym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu lub poprzez wynajęcie własnych stoisk. Szerzej na stronie wydarzenia: Aero Mart Montreal Rates and Booking Form oraz w pliku do pobrania poniżej.

W ramach planowanej misji, 15 kwietnia br., w Toronto planowana jest również konferencja na temat badań kosmicznych, połączona ze spotkaniami B2B. Przewiduje się, że w trakcie wystąpień polskich i kanadyjskich naukowców (na sali konferencyjnej), w trakcie przerw oraz pod koniec wydarzenia w foyer oraz innych pomieszczeniach uczestnicy misji będą mogli odbywać spotkania z potencjalnymi kanadyjskimi partnerami.

Koszty udziału uzależnione są od tego, jakie linie lotnicze wybiorą firmy w celu przelotu do Toronto, następnie z Toronto do Montrealu, a finalnie z Montrealu. Odwiedzenie dwóch miast wynika z faktu, iż wiele z kanadyjskich firm zainteresowanych współpracą z polskim sektorem kosmicznym, które zlokalizowane są w okolicach Toronto, nie będzie obecnych na Aero Mart.

Przejazdy miejscowe, zarówno w Toronto, jak i Montrealu, zostaną zapewnione i sfinansowane przez polskie placówki dyplomatyczne. Ze względu na powyższe preferowane jest rozwiązanie, aby cała delegacja korzystała z zakwaterowania w jednej lokalizacji.

Przykładowo całkowity koszt przelotów uwzględnionych w załączonej agendzie wynosi — wedle szacunków biura LOT przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych — 4 364,03 PLN (Przykładowe koszty lotów do Kanady _ wg Biura LOT Travel). Istnieją oczywiście tańsze rozwiązania. Z kolei całkowity koszt noclegów w Toronto (1 nocleg) i Montrealu (3 noclegi) wyniesie od 2 019 PLN do 3 608 PLN w zależności od wybranych opcji.

Wykupienie własnego stoiska podczas Aero Mart wiąże się z opłatami, które przedstawione zostały (do pobrania) na stronie: Aero Mart Montreal 2019 Rates and Booking Form.

Podczas wydarzenia Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH zorganizuje polskie stoisko narodowe. Istnieje możliwość dołączenia do niego jako dodatkowy delegat za 300 Euro (wybór opcji SIGN UP ONLINE na stronie wydarzenia), co umożliwi zaplanowanie spotkań według harmonogramu, który zostanie udostępniony po rejestracji.

Wybranie w dalszej części rejestracji opcji „I am looking for capabilities/services” umożliwia darmowe uczestnictwo w wydarzeniu, jednak uniemożliwia zaprezentowanie własnej oferty.

Opcja „I am selling capabilities/services” wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty związanej z wynajęciem stoiska. W celu dołączenia do polskiego stoiska organizowanego przez ZBH PAIH, prosimy o zgłoszenie takiej kwestii na adres mailowy pana Adama Węgłowskiego z Polskiej Agencji Kosmicznej ( adam.weglowski@polsa.gov.pl ).

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu.