Giełda Miejskich Technologii

Zegar 20.10.2022    09:24

Polski Fundusz Rozwoju niedawno uruchomił Giełdę Miejskich Technologii – specjalną platformę, która łączy dostawców rozwiązań z obszaru smart city z potrzebami gmin. Teraz w jednym miejscu samorządowiec może w prosty sposób porównać oferty różnych firm technologicznych, znaleźć potrzebne rozwiązanie oraz złożyć wniosek o grant na sfinansowanie testów wybranego produktu. Giełda już działa, więc firmy technologiczne mogą zamieszczać swoje oferty, a samorządy od 17 do 30 października br. będą mogły aplikować o granty na testy i wdrożenia. W puli jest łącznie 1,5 mln zł.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem oraz podzielenie się informacją z innymi samorządami. Szczegóły znajdują się pod poniższymi linkami:

https://gieldamiejskichtechnologii.pl/

https://pfrsa.pl/aktualnosci/ruszyla-gielda-miejskich-technologii-samorzady-otrzymaja-granty-na-cyfryzacje.html

Obecnie w PARP opracowywane są działania, z których będą mogły skorzystać także jednostki samorządu terytorialnego. W najbliższych tygodniach agencja planuje kontakt z każdym zespołem, który uczestniczył programie gov_LAB. PARP próbuje pozyskać wiedzę m.in. na temat realizacji projektów końcowych, które zostały prezentowane na Demo Day. Tutaj warto uprzedzić i podkreślić, że nie będzie to miało na celu żadnej kontroli (decyzja o wdrożeniu wypracowanego rozwiązania należy do samorządu). Chodzi jedynie o zebranie doświadczeń i wniosków. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności pozyskane z programu gov_LAB przydają się w codziennej pracy i że dobrze wspominacie Państwo swoje uczestnictwo.

Serdecznie zapraszamy!