Nabór do IX edycji Programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Zegar 08.11.2017    09:59

Jeśli myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej lub już ją prowadzisz i chcesz wejść na nowe rynki albo poszukujesz nowych pomysłów, sprawdź Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców!

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych Państwach Uczestniczących.

Dlaczego warto?

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków.

Pobyt za granicą może trwać od 1 do 6 miesięcy.

Kto może wziąć udział?

  • Początkujący przedsiębiorcy, którzy poważnie myślą o założeniu własnej działalnosci gospodarczej lub którzy założyli działalnosc w ciągu ostatnich trzech lat.
  • Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa w jednym z Państw Uczestniczących.

Program „Erasmus dla młodych przedsiębiorców” jest finansowany przez Komisję Europejską i realizowany na terenie Państw Uczestniczących za pośrednictwem lokalnych punktów kontaktowych, odpowiedzialnych za wspieranie przedsiębiorców (np. Izby Gospodarcze, centra przedsiębiorczości, inkubatory przedsiębiorczości itp.).

Nabór do IX edycji Programu trwa do 30 października 2018 r.

Więcej informacji: https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php?lan=pl