Jeśli tak…, to w lutym 2011 roku Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozpoczyna cykl pierwszych infoseminariów, inaugurujących funkcjonowanie Mazowieckiej Sieci Innowacji.
„Innowator Mazowsza”, to konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jest on jednym z elementów wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza 2007 – 2015. Konkurs „Innowator Mazowsza” objęty jest patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Zapraszamy na pierwsze w tym roku bezpłatne warsztaty edukacyjne dla przedsiębiorców, które odbędą się w Warszawie 1 lutego 2011r.
Warsztaty organizowane są przez Fundację JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!, która została powołana przez Kancelarię JWP Rzecznicy Patentowi, a której celem jest upowszechnienie wiedzy na temat ochrony własności intelektualnej i przemysłowej..
W dniach 7 – 9 listopad 2010 r. przedstawiciele Wydziału Innowacyjności Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wzięli udział w XVI Konferencji zarządzania Projektami w Rzeszowie. Uczestnictwo w konferencji umożliwiło pracownikom Urzędu, odpowiedzialnym za proces wdrażania RSI na Mazowszu, wymianę doświadczeń i wiedzy praktycznej z przedstawicielami najważniejszych w Polsce firm i instytucji podczas 6 paneli dyskusyjnych:
Działalność Mazowieckiej Rady Innowacyjności stanowi element realizacji projektu systemowego pn. „Budowa systemu monitoringu i podstaw ewaluacji wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza”. Przewodniczącym Mazowieckiej Rady Innowacyjności jest Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.
Według definicji Portera klaster to geograficzne skupisko wzajemnie powiązanych firm, wyspecjalizowanych dostawców, jednostek świadczących usługi, firm działających w pokrewnych sektorach i związanych z nimi instytucji (na przykład uniwersytetów, jednostek normalizacyjnych i stowarzyszeń branżowych) w poszczególnych dziedzinach, konkurujących między sobą, ale również współpracujących. Klastry osiągające masę krytyczną (niezbędna liczba firm i innych instytucji tworząca efekt aglomeracji) i odnoszące niezwykłe sukcesy konkurencyjne w określonych dziedzinach działalności, są uderzającą cechą niemal każdej gospodarki narodowej, regionalnej, stanowej, a nawet wielkomiejskiej, głównie w krajach gospodarczo rozwiniętych.
Przemysł chemiczny jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu przetwórczego w Unii Europejskiej. Wzmożona konkurencja ze strony państw Azjatyckich powoduje potrzebę rozpoczęcia procesu restrukturyzacji a także opracowania nowego modelu poprawy innowacyjności sektora.
Głównym celem projektu jest wprowadzenie kompleksowych usług wspierających rozwój przedsiębiorczości i promujących postawy przedsiębiorcze wśród różnych grup społecznych mających wpływ na rozwój społeczno – gospodarczy (przedsiębiorcy, konsultanci, kadra nauczycielska, uczniowie gimnazjów) z Regionu Mazowieckiego oraz Regionu Świętokrzyskiego.
Miło nam poinformować, iż w połowie czerwca rozpoczęła się realizacja cyklu szkoleń pod nazwą Zdobycie wiedzy o innowacyjności, realizowanego w ramach projektu systemowego pn. Podnoszenie kompetencji kadr Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego odpowiedzialnych za proces implementacji RSI – budowa profesjonalnych kadr regionu Mazowsza (Moduł II Zdobycie wiedzy o innowacyjności, Zadanie nr 2. Podwyższanie kwalifikacji kadry odpowiedzialnej za wdrażanie RSI).