100 tys. zł na rozwój start-upów technologicznych

Zegar 26.03.2018    13:29

Ruszył nabór do miejskiego programu akceleracyjnego #WARSAW booster’18 dla start-upów z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Uczestnicy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora, a w finale powalczą o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł.

W ramach programu #WARSAW booster’18 start-upy technologiczne z branży fintech i insurtech mają szansę wziąć udział w 6-miesięcznym programie intensywnej akceleracji swojego biznesu. Start-upowcy będą mogli wyskalować swój projekt pod okiem ekspertów i liderów rynkowych w zakresie finansów i technologii. Istotnym elementem programu jest też możliwość nawiązania współpracy z szerokim gronem partnerów biznesowych, a także pozyskania inwestora i rozszerzenia sieci kontaktów.

Do programu zaproszono 30 mentorów i przedstawicieli 12 partnerów biznesowych, pod okiem których uczestnicy odbędą 600 godzin mentoringów i doradztwa biznesowego. Wśród partnerów znajdują się przedstawiciele takich firm jak: J.P. Morgan, Nationale Nederlanden, City Handlowy, BGŻ BNP Paribas, Google, Microsoft, Hogan Lovells, EFL, DATA Ventures, Experior Venture Fund, Microfinance Center, Vivus.pl. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Organizatorem programu finansowanego przez m.st. Warszawa jest Youth Business Poland.

Według zestawienia Deloitte „Connecting Global FinTech”, Warszawa zajmuje piątą pozycję wśród hubów technologicznych. Na innowacyjnej mapie Europy wyprzedzamy Pragę, Mediolan i Madryt. To również u nas zlokalizowane są centrale firm polskich liderów branży finansowej, siedziby głównych korporacji międzynarodowych, a także rosnący rynek venture capital i ekosystem start-upowy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Wychodzimy naprzeciw start-upom i chcemy wspierać rozwój ich pomysłów w naturalnym dla nich ekosystemie przedsiębiorczości, jakim jest Warszawa.

Do programu mogą zgłaszać się start-upy na początkowym etapie rozwoju, które mają jedynie pomysł na produkt lub usługę w branży fintech lub insurtech, jak i firmy prowadzące działalność do 3 lat, których produkty lub usługi są już dostępne na rynku, ale potrzebują partnerów do współpracy czy pozyskania finansowania na rozwój. Zgłoszenia do programu można przesyłać do 30 kwietnia 2018 r. Więcej informacji tutaj.

Program #WARSAW booster’18 będzie realizowany do końca października 2018 r. Pierwszym etapem będą warsztaty Startup Camp, a następny to preakceleracja, prowadzona na Google Campus, StartBerry oraz w przestrzeni HubHub, podczas której uczestnicy wezmą udział w 4-tygodniowym programie warsztatów biznesowych z zakresu weryfikowania potencjału rynkowego produktu lub usługi, tworzenia wartości dla klientów i prezentacji inwestorskiej.

O przejściu do drugiego etapu programu zadecyduje 5-minutowa prezentacja projektu biznesowego przed komisją konkursową Innovation Council, w której skład wchodzą reprezentanci zarządów partnerów programu oraz inwestorzy. Do udziału do drugiego etapu zakwalifikuje się 10 firm.

Rozwiązania fintech rewolucjonizują bankowość, zakupy w Internecie. Nowoczesne usługi i technologie bankowe umożliwiły powstanie np. szybkich płatności online, internetowych kantorów czy stworzenie zupełnie nowego rynku kryptowalut. Warto podkreślić, że polskie firmy technologiczne z sektora finansowego coraz lepiej radzą sobie na rynku. Dlatego tak istotne jest, aby na swojej ścieżce rozwoju mogły wykorzystywać doświadczenia firm, które podpowiedzą, jakich błędów się wystrzegać i jak odnieść sukces. Z drugiej strony chcemy zapewnić zespołom start-upowym, możliwość testowania pomysłów z partnerami korporacyjnymi, jak i możliwość późniejszego wdrożenia produktów – podsumowuje Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland, operatora programu.

Program zakończy gala finałowa #WARSAW booster’18 Demo Day, podczas której finaliści zaprezentują swoje startupy przed komisją konkursową i zawalczą o nagrody o łącznej wartości 100 tys. zł.

Więcej informacji:

 

Bartosz Milczarczyk

rzecznik prasowy

Urzędu m.st. Warszawy

Tel. 22 44 333 92

726-086-525 | b.milczarczyk@um.warszawa.pl

Agnieszka Kłąb

rzecznik prasowy

Urzędu m.st. Warszawy

Tel. 22 44 333 82

519-066-077 | aklab@um.warszawa.pl

Olga Wójcik

PR Manager

694 507 897 | olga.wojcik@louder.pl